Vyjádření, jednání a nesouhlas ředitele k aktuálním opatřením orgánů veřejné moci k datu 6.10.2020

Vyjádření, jednání a nesouhlas ředitele k aktuálním opatřením orgánů veřejné moci k datu 6.10.2020

Aktuální situace ZUŠ v Ústeckém kraji - zákaz osobní přítomnosti žáků v ZUŠ:

Vážení rodiče, žáci a kolegové,

dnes jsem zaslal na naši profesní asociaci - Asociace Základních Uměleckých Škol ČR (AZUŠ) odkaz zde: https://www.asociacezus.cz/ následující dotaz, viz. níže. Bylo mi mailem sděleno, že situace se nyní řeší. Budeme tedy čekat na výsledky jednání naší asociace s úřady a veřejnými orgány ČR. Řada škol i v dalších krajích ČR odesílá otevřené dopisy vůči MŠMT, MZd a dalším orgánům veřejné moci.

Tímto se připojuji za ZUŠ Podbořany k nespokojenosti se současným stavem tj. zákazem přímé účasti žáků ve vyučování na ZUŠ, což považuji za neopodstatněné a nesystémové řešení nynější hygienické situace.

Věřím, že nebudeme bezzubí a dosáhneme změny k lepšímu. Řed. ZUŠ 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adresováno dne 6.10.2020 pro AZUŠ ČR, celý text zde: 

Dobrý den paní prezidentko AZUŠ, dobrý den kolegové ředitelé,

na základě aktuálních opatření KHS, Usnesení vlády a informací z MŠMT Vás žádám o informace, jakým způsobem bude postupovat AZUŠ, vůči krokům dotčených orgánů, které od 5. do 18. 10. 2020 vyloučily přímou účast všech žáků v ZUŠ. Po shlédnutí komunikace ZUŠ v Ústeckém kraji se jeví tato opatření řadě ředitelů jako nesystémová a neopodstatněná. V případě naší ZUŠ je tomu také tak. V současnosti nemáme nemocného s Covid-19 ani v karanténě jediného kantora či žáka. Proto uzavření školy/škol, kde nejsou žádné počty nemocných, považuji za neopodstatněné a nesystémové. Dále uvádím důvod, že pro menší ZUŠ a zájmová zařízení mohou být kroky dotčených orgánů likvidační. Žádám Vás tedy za naší školu o informaci, jak AZUŠ bude v aktuální situaci postupovat a důrazně nesouhlasím s kroky, které byly na naší školu vč. všech ostatních uvaleny státními orgány. 

Předpokládám, že alespoň individuální výuka by měla být zachována, příp. kolektivní v menších homogenních skupinách apod. 

Děkuji za Vaše vyjádření.

S pozdravem Bc. Martin Říhovský, dipl. um. řed. ZUŠ Podbořany, okres Louny.

tel: 774 832 444

https://www.zuspodborany.cz/